Bumerang - Yazarkafe

21 Mart 2012 Çarşamba

Şimdiye Kadar Yedik; Ama Artık Yemezler!

Tarifler, reçeteler, doğal hayat ipuçları falan konuşuyoruz ama sağlıklı yaşam konusunda aklımızı daha çok kurcalaması gereken konu GDO, yani “genetiği değiştirilmiş organizmalar”.


Gündemdeki bu konu hakkında aksiyon almamızı sağlamak isteyen Greenpeace de güzel bir kampanya başlatmış; Yemezler! “Yemezler” ile isteyenler sadece konuşmak yerine, bir imza vererek bu sorunun çözülmesine katkı sağlayabiliyor.


Siz de dilerseniz buradan imza atıp, hala vakit varken GDO’ların ülkemize girmesine engel olabilirsiniz.
www.yemezler.org/?ref=199664


Evet, sadece bir imza atıp kampanyayı paylaşarak et, süt ve diğer gıdalar şeklinde yavrularımızın, ailemizin tabağına koymak zorunda kalacağımız GDO’larla daha güçlü şekilde mücadele edebiliriz. 12 GDO zaten serbestmiş, kalanlarını durdurmak sizin elinizde.


Kampanyaya katılanlar, bir de rozet toplayıp tişört, bardak kazanabiliyor.


Bu arada, bu GDO nedir ne değildir. Tehlikesi neymiş diyenler aşağıdaki videoyu izleyip, paylaşabilir.


#yemezler


Bir bumads advertorial içeriğidir.

17 Mart 2012 Cumartesi

Bavulunuzu Hazırlamadan Bonvagon.com'a Göz Atın


Henüz tanışmamışlar için belirtelim. Bonvagon, “gezer, seçer, getirir!” mottosuyla geçtiğimiz Eylül ayında yola çıkmış ve kısa sürede popüler hale gelmiş bir alışveriş kulübü.


Her gün sıradışı tasarım ürünler, özenle seçilmiş markalar ve ilginç aktiviteleri %70’e varan fiyatlarla üyelerine getiren site, şehri yaşayanlar kategorisi ile şarap/viski tadım aktivitelerinden, özel rehberler eşliğinde düzenlediği Fener, Balat, Kapalı Çarşı turlarına gezmeyi sevenlerin en sık ziyaret ettiği sitelerden biri olmayı başardı.

Türk tasarımcıları buluşturdu.Bonvagon’u heyecanla takip etmemizin bir diğer sebebi de tematik kampanyaları. Bu hafta Sıra dışı Tasarımcılar, Konuşan Tasarımlar isimli kampanyasıyla Türkiye’den seçtiği 27 tasarımcıyı, en orijinal ürünleri ile birlikte tasarım tutkunlarının karşısına çıkarıyor. Aida Pekin, Karaca Erdem, Dani Benreytan, Itır Saran’ın da içlerinde bulunduğu tasarımcıların eşi görülmemiş tasarımları sadece bir kaç tık ile ulaşılabilir hale getiriyor. Gelecek aylarda bizi bekleyen sürprizlerden ilk önce haberdar olmak için merakla Bonvagon’u takip ediyoruz. www.bonvagon.com’a hala üye olmadıysanız, acele edin deriz. Çünkü Mart ayı boyunca Bonvagon'a davet ettiğiniz her arkadaşınız sayesinde hem siz hem de arkadaşınız 25TL kazanıyor!


Bir bumads advertorial içeriğidir.

15 Mart 2012 Perşembe

FOTOİZ ABANT KAMPINDAN GÖRÜNTÜLER

Geçen Perşembe akşamı kampa gitmek için son hazırlıklarımı yapıyordum bu saatlerde.Ne çabuk da geçmiş zaman :) En iyisi kampı özet geçeyim ve sizi fotoğraflarla baş başa bırakayım.Gece yolculuğu yaparak sabaha Ankara'ya vardım, oradan yarım saat sonra Bolu otobüsüne bindim.Sabah dokuz gibi Bolu otogarda idim.Yakında gitmeyenler için otogar yeni yapılmış haberiniz olsun.
Bir saatte Fotoiz.Com'un sahibi Serbülent Bey ve eşinin gelmesini bekledim ve birlikte otele geçtik.Kahvaltı bile yapmadan direkt seminer salonuna geçtik.İlk günümüz seminerde geçti.Arada çay kahve molası verildi.İkram olarak lezzetli poğaçalar, kurabiyeler ve ayaküstü edilen muhabbetler seminerin en güzel tarafıydı diyebilirim.Akşam yemeğinden sonra site üyelerinin sunumlarını izledik.Kalan zamanda herkes seminere katılan hocaların ve fotoğraf sanatçılarının etrafını sarmıştı. 
Ertesi gün yine kahvaltının ardından seminer salonunda aldık soluğu.Öğle arasında Abant Gölü'ne gittik ve sucuk-ekmek yedik.Gölde fotoğraf çekelim istedik ama ne mümkün.Yer yer adam boyu kar vardı, gölü göremedik.Oradaki at arabacılarını, atlıları çektik.Hatta 2009 yılındaki kampta çektiğim kekikçi teyzeme rastladım :) Biraz muhabbet ettik, fotoğrafını çekmeme ne hikmetse bu defa izin vermedi.Göldeki zamanımız dolunca tekrar seminerin devamını izlemek için otele geri döndük.Bu arada Fotoiz En İyi Fotoğraflar 2011 albümünün satışı da yapıldı.Albümden alanlar içinde fotoğrafı olan arkadaşlardan imza istediler.Naçizane benim de bir fotoğrafım olduğu için isteyenlerin albümüne bende imzamı attım.Kendimi bir an fotoğraf sanatçısı gibi hissettim :)) İkinci günün akşamı yemekten sonra yine biraz sunum izledik ve ardından isteyen müzikli eğlenceye dahil oldu, isteyen yine muhabbete devam etti.
Pazar gün ise kahvaltının ardından otelden çıkış yapıp Gölcük Gölü'ne gittik.Hava gayet güzeldi.Gölü turladık, meşhur devlet konuk evinin ve gölün çevresinin fotoğraflarını çektik.Öğle yemeği için menümüzde kıymalı pide ve ayran vardı.Hakkını teslim etmem lazım, pide çok güzeldi.Tadı hala damağımda :) En son vedalaştık, hatıra fotoğrafları çektirdik ve dönüş yollarına düştük.Pazartesi sabahının ilk saatlerinde sağ salim evime ulaştım çok şükür...
Kampa katılan çok değerli hocalar ve fotoğraf sanatçılarının listesi altta:
Doç.Dr.Ata Yakup Kaptan
Fotoğraf Sanatçısı Dr.Erdal Kınacı
Fotoğraf Sanatçısı Esra Pozan
Fotoğraf Sanatçısı Gültekin Çizgen
Fotoğraf Sanatçısı Güngör Çınar
Fotoğraf Sanatçısı ve Gazeteci Hamit Yalçın
Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Hanay
Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Arslan Güven
Dr.Nezaket Tekin
Fotoğraf Sanatçısı Tekin Ertuğ
Prof.Dr.Simber Atay Eskier
Fotoğraf Sanatçısı Ufuk Kıray
Sözde kısa özet geçecektim, yine uzun bir yazı olmuş :))

12 Mart 2012 Pazartesi

SELAM :)

Abant'tan gece döndüm ama bu saat oldu, ben daha fotoğrafları ancak bilgisayara aktaracağım.
Kısmetse yarın detaylıca görüşürüz...

8 Mart 2012 Perşembe

HEDİYE

Biliyorsunuzdur belki, Ocak ayında Bardaklaşma Etkinliği adıyla bir paylaşımda bulunmuştum.
Yapılan çekilişte bana http://puantiyelikelebek.blogspot.com/ blogunun genç sahibesi çıktı.
Onun için hazırladığım hediyeleri bugün kargoya veriyorum.Bakalım beğenecek mi?
Sizin de fikirlerinizi alayım efendim :)


GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Bir önceki yazımda akşama görüşürüz demiştim ama kısmet gece yarısına imiş...
Şu an itibari ile takvim 8 Mart'ı gösterdiğine göre artık günümüz kutlu olsun diyebilirim.
Sağlıkla kalın, kendinize iyi bakın.Zira bir kaç gün görüşemeyebiliriz...
Kadınların gününe yine bir kadın fotoğrafı yakışır bence :)

7 Mart 2012 Çarşamba

GÜNAYDIN SEVGİLİ BLOGCANLAR :)

Evet sevgili blogcanlar, hepinize günaydın.Gününüz güzel geçsin emi...
Şimdilik bu fotoğrafları izleye durun, akşama ayrıntılı bir şekilde görüşür konuşuruz.


2 Mart 2012 Cuma

Kartalkaya'yı Ateşleyenler


Hayalin bir dağın tepesine karlarla kaplı olsa da ateşle iz bırakmak kadar zor bir şey olsa bile peşini bırakma. Önce hayal eder, sonra o hayale inanırsın; nasıl yapabileceğini tasarlar ve denersin, yılmadan. Yeterince denersen, neden olmasın?


Onlar tam da bunu yaptı. Karlarla kaplı Kartalkaya’nın zirvesine ateşle iz bırakabileceklerine inandılar. Burn, sadece ihtiyaç duydukları cesaret ve enerji desteğini sağlayarak bir hayali ateşledi. Onlar da tutkularının peşinde yola çıktılar. Boardlarını hazırladılar, pompalarla modifiye ettiler, rampalarını kurdular ve kaydılar. Olmadı, baştan aldılar, onları amaçlarına ulaştıracak şartları gerçekleştirmeyi başarana kadar, tekrar tekrar.


Ve 3. gün de bitip gece yarısı olduğunda Kartalkaya’da istedikleri ateşi yakmayı başardılar. Çektikleri videoyla da ‘İçindeki kıvılcım nasıl kocaman bir ateşe dönüşür’ü hepimize gösterdiler. Tutku ve cesaretle yanmayacak ateş yoktu, inandık. Burn, gençleri tutkularından başka bir şeye kulak asmadan, istediklerini alana kadar denemeye, vazgeçmeden denemeye çağırıyor. Tutkuları cesaretle besleyen kocaman bir ateş yakmak için Burn gençleri ateşlemeye devam edecek.


İçindeki kıvılcımı farket ve büyüt. Burn ateşler.


http://www.facebook.com/BurnTurkiye


Bir bumads advertorial içeriğidir.